احتمال سقوط دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به دسته سوم ایران

اخبار دنیای فوتبال

با توجه به هشدارهای لازم در خصوص دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در همین خصوص جلسه ای با حضور مهدی تاج و و رئیس کمیته صدور مجوز ای اف سی  تشکیل شد .

بنا به گزارش ” ورزش سه ” مهدی تاج ، رئیس فدراسیون فوتبال امروز با ماهاجان ، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور ملاقات کرد و در مورد موضوع مرتبط با صدور مجوز حرفه ای فوتبال آسیا گفتگو کرد . دلیل اصلی برگزاری این نشست ، هشدارهای قبلی ای اف سی بود که جریمه کمیته مجوز حرفه ای ایران را به دوماه کاهش داده بود تا به این ترتیب شانس حضور این دو باشگاه را در بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا    فراهم سازد .

در این جلسه آقای ماهاجان گفت : با توجه به اینکه از طرف ایران پاسخ های روشنی در این مورد ارسال نشده بود این احتمال وجود دارد که این دو باشگاه با ریسک های بیشتری در ارتباط باعدم حضورشان در لیگهای قهرمانی آسیا مواجهه شوند لذا ایران باید تلاش کند که این ریسک ها را به حداقل برساند .

در همین جلسه آقای مهدی تاج اعلام کردند که در باره روند تسویه های مالی این دو باشگاه گام های مثبتی برداشته شده است

اما به نظر می رسد که ای اف سی همچنان در مورد مسئله مالکیت این دو باشگاه و خروج انها از اختیار دولت با توجه به گزارشات رسیده ، قانع نشده است و این می توان چالش بزرگی را برای فداراسیون فوتبال ایران ایجاد نماید . نکته قابل توجه در سخنان آقای ماهاجان ، هشدار جدی به طرف مقابل است که اگر این مشکل حل نشود ، موضوع از حیطه رکن صدور مجوز حرفه ای کنفدراسیون آسیا خارج خواهد شد و در اختیار کمیته انظباتی قرار خواهد گرفت و این موضوع یعنی اینکه این دو باشگاه باید در انتظار برخورد سختری باشند. چه بسا ممکن است منجر به ابطال پروانه حرفه ای این دوباشگاه و سقوط آنها به لیگ دسته سه شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی (بدون فیلتر)