استادیوم Al Bayt قطر جام جهانی 2022

استادیوم Al Bayt قطر جام جهانی 2022

استادیوم Al Bayt قطر (Al Bayt Stadium) یکی از ۶ ورزشگاه جدیدی است که کشور قطر ، با مهندسی بی نظیر و سقف بازشونده ، برای جام جهانی 2022 آماده کرده است. بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در استادیوم البیت (Stadium Albayt) برگزار خواهد شد.

استادیوم البیت قطر با ظرفیت ۶۰ هزار نفر با معماری زیبا که الگوبرداری شده از چادر های عشایر قطر می باشد ، یک سازه غول پیکر است که در شهر الخورا قطر خودنمایی می کند. امکانات و مهندسی ویژه این استادیوم یکی از دلایل انتخاب آن برای بازی افتتاحیه جام جهانی قطر 2022 است.استادیوم Al Bayt قطر علاوه بر سازه اصلی دارای یک باغ بزرگ به مساحت ۴۰۰ هزار متر مربع ، چهار دریاچه در اطراف آن و مسیر های پیاده روی و دویدن می باشد.

Al Bayt Stadium

نام استادیوم Al Bayt قطر از چادر هایی که عشایر قطر و منطقه عرب نشین خلیج فارس استفاده می کردند و به آن ها بیت الشعار گفته می شده گرفته شده است. این استادیوم یکی از بزرگ ترین پروژه های ورزشی جهان به حساب می آید. این استادیوم زیبا در زمینی به مساحت ۱/۴ میلیون متر مربع با مهندسی و امکانات فوق مدرن ساخته شده است و به نوعی سمبلی از عبور کشور قطر از زندگی عشایری به زندگی فوق مدرن است.

سقف استادیوم Al Bayt قطر قابلیت آن را دارد که با سازه و تکنولوژی فوق مدرن در مدت کمتر از ۲۰ دقیقه باز و یا بسته شود که در نوع خود بی نظیر است. این استادیوم دارای سه طبقه است که ۶۰ هزار تماشاگر را می تواند در بازی های جام جهانی قطر 2022 در خود جا دهد. البته بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ، قرار است بعد از مسابقات جام جهانی قطر طبقه سوم آن جمع آوری شود و ظرفیت استادیوم به ۳۲۰۰۰ نفر کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی (بدون فیلتر)