لیست بازیکنان تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر

لیست بازیکنان تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر

لیست بازیکنان تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر اعلام شد و بهترین نفراتی که در لیگ ایران ولیگ های سراسر دنیا به بازی مشغول بودند به تیم ملی دعوت شدند. کارلوس کیروش که بعد از دراگان اسکوچیچ به سرمربیگری تیم ملی ایران برای رساندن این تیم به مراحل بالاتر جام جهانی قطر 2022 انتخاب شد، با یک لیست کامل از بازیکنان مطرح به قصد یک اقدام جسورانه قدم برداشت. با دادن لیست یازیکنان تیم ملی ایران برای بازی در جام جهانی 2022 قطر ، همه فوتبال دوستان امیدوار شدند که در این دوره، تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کیروش از گروه خود برای اولین بار صعود خواهد کرد. بعضی از این بازی کنان در لیست دراگان اسکوچیچ برای بازی در جام جهانی 2022 قطر حضور نداشتند ولی به دلیل اعتماد زیاد کیروش به تیم ملی دعوت شدند.

لیست بازیکنان فیکس و ذخیره تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر

در اردویی که تیم ملی ایران در اتریش داشت و برای بازی های جام جهانی 2022 قطر آماده میشد، نفراتی به عنوان بازیکنان فیکس و نفرات دیگر به عنوان ذخیره انتخاب شدند. حالا برای شما شرح کانلی از این نفرات ارائه خواهیم کرد. باید بدانیم که تیم ملی ایران باید با 24 بازیکن به جام جهانی رهسپار شود و بازیکنان اضافه از لیست تیم ملی برای جام جهانی 2022 قطر خط خواهند خورد.

لیست دروازه بانان تیم ملی ایران

لیست دروازه بانان تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند، سید حسین حسینی، امیر عابدزاده، محمدرضا اخباری و پیام نیازمند

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند گزینه اول دروازه بانی تیم ملی ایران متولد 30 شهریور سال 1371 در استان لرستان و شهر خرم آباد است. وی که در جوانی به تیم جوانان ملی دعوت شده بود، یر از تیم نفت تهران درآورد و در سال 1395 با قرار دادی دوساله به پرسپولیس تهران پیوست. باشگاه پرسپولیس قرار داد بیرانوند را در سال 1396 تا سال 1400 تمدید نمود و این دروازه بان در تیم پرسپولیس در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا بسیار خوش درخشید. وی با پیشنهاد از تیم آنتورپ بلژیک با اجازه سرمربی وقت پرسپولیس (یحیی گل محمدی) به این تیم پیوست و این انتقال برای تیم پرسپولیس فوائد مالی زیادی به همراه آورد. علیرضا بیرانوند با درخشش در پرسپولیس و تیم ملی به عنوان گزینه اول دروازبانی تیم ملی در لیست بازیکنان کیروش برای جام جهانی 2022 قطر می باشد.

امیر عابدزاده

امیر عابدزاده متولد 6 اردیبهشت سال 1372 در تهران می باشد. وی که نام اسطوره فوتبال ابران احمدرضا عابدزاده را به دوش می کشد و همیشه با این اسطوره مقایسه می شود، نتوانسته مانند پدر در تیم ملی خدمت کند. وی در ابتدای راه، در آکادمی پرسپولیس و تیم زیر ۲۱ساله های پرسپولیس بازی می کرد و بعد از مدتی به تیم راه آهن و سپس به خارج از ایران رفت. وی در تیم های زیر از ابتدای بزرگسالی بازی کرده است.

ردیفسالنام باشگاهتعداد بازی
12010 – 2012لوس آنجلس بلوز17
22012 – 2014پرسپولیس0
32014 – 2015راه آهن9
42015 – 2017باریرنسه (پرتغال)10
52017 – 2021ماریتیمو (پرتغال)75
62021 – تا کنونپونفرادینا (پرتغال)43

وی در لیست بازیکنان تیم ملی 2022 قطر به عنوان گزینه اصلی جانشینی بیرانوند قرار دارد و رقیب سرسختی برای دروازه بان شماره 1 تیم ملی ایران می باشد.

سید حسین حسینی

سید حسین حسینی در 9 تیرماه سال 1371 در استان فارس و شهر شیراز به دنیا آمده. وی دروازه بان اول تیم استقلال است و رکورد کلین شیت لیگ برتر با 18 بازی بدون گل در دستان این دروازه بان توانمند می باشد. حسینی در 26 اردیبهشت 1394 توسط کارلوس کیروش مربی وقت تیم ملی ایران به تیم ملی بزرگسالان دعوت شد. وی پس از درخشش در تیم استقلال در اردوی داخلی در تهران قبل از بازی دوستانه با تیم ملی پاناما توسط کیروش دوباره به تیم ملی دعوت شد، ولی در لیست نهایی برای اردوی اتریش از لیست اصلی خط خورد. وی در تاریخ 26 اسفند 1396 درون دروازه تیم ملی برای بازی با تیم ملی سیرالئون قرار گرفت. حسینی این بار در تاریخ 27 اسفند 1400 با دعوت دراگان اسکوچیچ، مربی سابق تیم ملی ایران در لیست بازیکنان جام جهانی 2022 قطر قرار گرفت و کارلوس کیروش هم به این انتخاب جواب مثبت داده است.

پیام نیازمند

پیام نیازمند دروازه بان فعلی تیم سپاهان اصفهان، متولد 17 فروردین سال 1374 در استان البرز و شهرکرج می باشد. پس از درخشش در سپاهان، نیازمند برای نخستین‌بار به آخرین اردوی تیم ملی ایران در قطر و برای جام ملت های 2019 آسیا راهی امارات شد ولی با حضور علی رضا بیرانوند فرصت بازی پیدا نکرد. با به دست گرفتن تیم ملی ایران توسط دراگان اسکوچیچ، نیازمند نخستین بازی رسمی ملی خود را در تاریخ 17 مهر 1399 در مقابل تیم ملی ازبکستان انجام داد. وی سابقه عضویت در تیم‌های ملی جوانان و امید ایران را نیز دارد.

لیست مدافعین تیم ملی ایران

لیست مدافعین تیم ملی ایران جاک جهانی ۲۰۲۲

دفاع چپ: امید نورافکن، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی و ابوالفضلی جلالی

دفاع راست: صادق محرمی و رامین رضاییان

دفاع وسط: حسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، مرتضی پورعلی‌گنجی، مجید حسینی، روزبه چشمی و سامان فلاح

رامین رضاییان

رامین رضاییان مدافع فعلی تیم سپاهان اصفهان متولد 27 اسفند سال 1368 در استان مازندران و شهر ساری می باشد. وی از سال 2014 با سرمربیگری کارلوس کیروش در لیست بازیکنان تیم ملی قرار دارد و برای جام جهانی 2022 قطر هم به یکی از ارکان اصلی دفاعب تیم ملی ایران به حساب می آید. رامین یکی از گل های تیم ملی ایران در برابر گوام که شش بر صفر به سود ایران تمام شد را درون دروازه این تیم کرد.

صادق محرمی

صادق محرمی مدافع فعلی تیم دیناموزاگرب کرواسی در تاریخ 17 اسفند سال 1368 در شهرستان هشتپر استان گیلان به دنیا آمده است. وی در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در لیست بازیکنان اصلی تیم ملی ایران جای گرفت. صادق در اکثر دیدارها به عنوان بازیکن فیکس به میدان رفت و در مجموع بازی های درخشانی از خود ارائه داد و یکی از بازیکنان مورد اعتماد دراگان اسکوچیچ بود. صادق محرمی با آمدن کارلوس کیروش دوباره به تیم ملی ایران دعوت شد و در اولین بازی با سرمربیگری کیروش مقابل اروگوئه به صورت فیکس به میدان رفت و در این بازی فوق العاده ظاهر شد و یکی از بهترین بازیکنان ایران در این مسابقه بود. وی از سال 1397 تا هم اکنون عضو تیم ملی ایران است و تا کنون 21 بازی ملی انجام داده است. 

صالح حردانی

صالح حردانی مدافع خوش تکنیک تیم استقلال تهران در تاریخ 24 شهریور ماه 1377 در روستای اسفندان از توابع شهر دیشموک در استان کهگیلویه و بویراحمد به دنیا آمد. صالح حردانی در تاریخ 11 شهریور ماه 1400 در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر ، اولین و دومین بازی ملی خود را مقابل سوریه و عراق انجام داد. با وجود مدافعان زیادی که در تیم ملی ایران بازی می کنند، امکان خط خوردن وی از لیست بازیکنان جام جهانی قطر 2022 نیز وجود دارد.

محمد حسین کنعانی زادگان

محمد حسین کنعانی زادگان مدافع فعلی تیم الاهلی قطر متولد 3 فروردین سال 1373 در بندر ماهشهر استان خوزستان می باشد.وی از سال 2016 به تیم ملی دعوت شده و تا کنون برای تیم ملی ایران 2 گل به ثمر رسانده است. در حال حاضر یکی از مدافعان میانی تیم ملی ایران و قابل اعتماد کارلوس کیروش می باشد و در لیست بازیکنان اصلی 2022 قطر برای بازی در این جام جهانی جای گرفته است.  

سید مجتبی حسینی

مجتبی حسینی مدافع فعلی تیم قیصر اسپور ترکیه متولد 31 خرداد سال 1375 در شهر تهران می باشد. سیدمجید حسینی پس از درخشش پیاپی جزو نفرات حاضر در جام جهانی 2018 بود؛ در بازی اول ایران مقابل تیم ملی مراکش او به عنوان بازیکن تعویضی به جای امید ابراهیمی وارد مسابقه شد و عملکرد خوبی داشت پس از مصدومیت روزبه چشمی در تمرینات تیم ملی او در ترکیب اصلی قرار گرفت و در مقابل تیم ملی اسپانیا و پرتغال بازی کرد و جزو بهترین نفرات در بین چهار تیم گروه B بود پس از این مورد توجه تیم‌های مطرح اروپایی قرار گرفت. در حال حاضر هم در لیست بازیکنان تیم ملی ایران در جام جهانی قطر 2022 قرار دارد.

مرتضی پورعلی گنجی

مرتضی پورعلی گنجی متولد مدافع فعلی تیم پرسپولیس در  30 فروردین سال 1371 در استان مازندران و شهربابل به دنیا آمد. او نخستین بازی ملی‌اش را در سال 2015 و در بازی دوستانه پیش از جام ملت های آسیا، در برابر عراق انجام داد. درخشش در این بازی موجب شد تا کی‌روش در همه بازی‌های این تورنمنت به او بازی دهد. در پایان مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا 2015، او در فهرست تیم منتخب مرحله گروهی این مسابقات از سوی کمیته برگزاری مسابقات جا گرفت. در حال حاضر هم کیروش با اعتمادی که به مرتضی دارد، جایی در لیست بازیکنان تیم ملی ایران برا جام جهانی 2022 قطر برای وی باز کرده است.

شجاع خلیل زاده

شجاع خلیل‌زاده مدافع میانی تیم الریان قطر متولد 24 اردیبهشت 1368 در روستای بهنمیر از توابع شهر بابل و استان مازندران  است. وی از سال 1391 توسط کارلوس کیروش به طور متناوب به تیم ملی ایران دعوت شد و در حال حاضر هم در لیست بازیکنان تیم برای جام جهانی 2022 قطر قرار گرفته است. البته با تعدد مدافع میانی در تیم ملی امکان خط خورد ن ویاز این لیست محتمل به نظر می رسد.

ابوالفضل جلالی

ابوالفضل جلالی مدافع چپ تیم استقلال تهران در 5 تیر سال 1377 در شهر آمل استان مازندران به دنیا آمده است. وی به تازگی در لیست یازیکنان تیم ملی ایران برای جام جهانی قطر 2022 قرار گرفته است. ولی با وجود مدافعان زیادی که در این پست قرار دارد، امکان خط خوردن وی بسیار زیاد می باشد.

میلاد محمدی

میلاد محمدی متولد 1 مهر سال 1372 شهر تهران است که برای احمد گروزنی در لیگ برتر فوتبال روسیه و در پست مدافع چپ و وینگر بازی می‌کند. میلاد در سال 2015 به تیم ملی امید و تیم ملی ایران دعوت شد و از آن به بعد در تیم ملی فیکس بوده است و جزء بازیکنان مورد علاقه کارلوس کیروش می‌باشد. وی که به دلیل سرعت زیاد به میگ میگ فوتبال شهرت دارد در لیست بازیکنان نهایی کارلوس کیروش برای بازی در جام جهانی 2022 قطر هم جای گرفته است.

لیست هافبک های تیم ملی ایران

لیست هافبک های تیم ملی ایران

امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، میلاد سرلک، سامان قدوس، احمد نوراللهی، احسان حاج‌صفی، وحید امیری

امید ابراهیمی

امید ابراهیمی هافبک نیم الاهلی قطر متولد 25 شهریور سال 1366 در استان مازتدران و شهر نکا می باشد. او در تاریخ 19 آذر 1391 اولین بازی ملی خود را تحت نظر کارلوس کیروش مربی وقت تیم ملی ایران در بازی برابر عربستان برای بازی های غرب آسیار به تیم ملی دعوت شد. امید ابراهیمی در سال 1393 برای جام ملت های آسیا به تیم ملی دعوت شد در بازی با سیرالئون بازوبند کاپیتانی را به بازو بست. امید ابراهیمی در جام جهانی 2018 روسیه نیز در سه بازی مرحله گروهی بازی کرد ودر بازی اول جام جهانی جزو تیم منتخب جام جهانی قرار گرفت. در حال حاضر هم در لیست بازیکنان تیم ملی برای جام جهانی 2022 قطر قرار گرفته ولی با توجه به سن بالا، اختمال خط خوردن وی وجود داره.   

سعید عزت الهی

سعید عزت الهی لژیونر ایرانی در 10 مهر سال 1375 در یک خانواده ورزشی و در بندرانزلی استان گیلان به دنیا آمده است. وی از سال 1395 به طور مداوم توسط کارلوس کیروش به تیم ملی دعوت شده و بازی های زیادی برای تیم ملی انجام داده است. در حال حاضر هم در لیست بازیکنان تیم ملی برای جام جهانی قطر 2022 جای گرفته و با وجود سن کم و تجربه زیاد، احتمال فیکس بازی کردن وی وجود دارد.

میلاد سرلک

میلاد یرلک هافبک تیم پرسپولیس متولد 6 فروردین سال 1374 در شهر اصفهان و استان اصفهان می باشد. وی در سال 1400 به صلاح دید اسکوچیچ سرمربی وقت تیم ملی، به تیم دعوت شد و در خال خاضر هم در لیست تیم میلی جام جهانی 2022 قطر در بین بازیکنان اصلی قرار گرفته است.

سامان قدوس

سامان قدوس هافیک تیم آمیان فرانسه در 15 شهریور سال 1372 در سوئد به دنیا آمده است. او در شهریور 1396 توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد. او همچنین از سوی تیم ملی فوتبال سوئد نیز دعوت شده بود اما این دعوت را نپذیرفت. او پس از چند روز دعوت کارلوس کی‌روش را پذیرفت و وارد تیم ملی فوتبال ایران شد و اولین بازی خود را در این تیم انجام داد. او به دلیل کیفیت خرابکارانه ای که در تیم ملی دارد، می تواند نقشه مهاجمان و هافبک های تیم مقابل را خراب کرده و به تیم ملی کمک های زیادی کند. سامان قدوس از اولین نفراتی بود که در لیست بازیکنان تیم ملی برای جتم جهانی 2022 قطر توسط کارلوس کیروش قرار گرفت.

احمد نورالهی

احمد نورالهی هافبک تیم شیاب الاهلی امارات متولد 12 بهمن 1371 در آزادشهر استان مازندران است. در 24 آبان ماه 1397، احمد نوراللهی اولین بازي خود را براي ایران، با نظر کارلوس کیروش و در برابر تیم ملی ترینیداد و توباگو انجام داد. وی همچنين در فهرست پاياني بازیکنان تیم ملي فوتبال ایران براي جام ملت های آسیا 2019 قرار گرفت. در حال حاضر با توجه به کیفیت بازی احمد نورالهی برای بازی در جام جهانی 2022 قطر در لیست بازیکنان تیم ملی قرار گرفته است.

احسان حاج صفی

احسان حاج صفی مدافع و هافبک تیم آ.ا.ک آتن یونان در 6 اسفند سال 1368 در شهر کاشان به دنیا آمده است. احسان حاج‌ صفی در 5 خرداد 1378 اولین بازی ملی خود را در مقابل تیم ملی زامبیا در ورزشگاه آزادی انجام داد او با دو پاس گل درخشانش در پیروزی 3 بر 2 تیم ملی ایران مقابل زامبیا در خانه درخشید. وی به لیست بازیکنان تیم ملی ایران برای جام حهانی قطر 2022 دعوت شده ولی به دلیل سن بالا امکان خط خوردن و حذف احسان از تیم ملی هست.

وحید امیری

وحید امیری هافبک تیم پرسپولیس در 13 فروردین سال 1367 در خرم آباد استان لرستان به دنیا آمده است. وحید امیری اولین بار 30 دسامبر 2014 در جریان اردوی تدارکاتی تیم ملي که براي امادگی درجام ملت های آسیا 2015 در کشور پرتغال برپا ميشد توسط کارلوس کیروش به تیم ملي دعوت شد. در مقدماتی جام جهانی 2018 که تیم ملي فوتبال ایران بعنوان تیم نخست گروه خود به جام جهانی صعود کرد، وحید امیری در تمامی بازي ها به میدان رفت. وحید امیری به عنوان یکی از هافیک هایی ست که کیروش اطمینان ویژه ای به وی دارد و در لیست بازیکنان جام جهانی تیم ملی ایران در سال 2022 قطر جای دارد.

لیست بازیکنان فوروارد (مهاجمان) تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر

لیست بازیکنان فوروارد تیم ملی ایران در جام جهانی 2022 قطر

سردار آزمون، مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد

مهدی طارمی

مهدی طارمی فوروارد تیم پورتوی پرتغال متولد 27 تیر سال 1371 در بوشهر استان بوشهر است. وی در 26 اردبیهشت سال 1394 توسط کارلوس کیروش به تیم ملی دعوت شد و دلیل دعوت وی، آقای گلی در لیگ برتر ایران بود. مهدی طارمی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ملی بود که گل و پاس گل‌های سرنوشت سازی داد. وی با عملکرد فوق‌العاده اش و گل‌های حساس و تأثیری گذاری را برای ایران در مسابقات به ثمر رساند و باعث موفقیت تیم ملی شد و همچنین در بازی تیم ملی با عراق تک گل صعود بخش ما را وارد دروازه عراق کرد و باعث صعود تیم ملی مان به جام جهانی 2022 قطر شد. وی در حال حاضر فوروارد بی رقیب تیم ملی ایران می باشد و در لیست بازیکنان جام جهانی 2022 قطر در جایگاه فیکس می باشد.

کریم انصاری فر

کریم انصاری فر فوروارد تیم آ.ا.ک آتن بونان متولد 14 فروردین سال 1369 در اردبیل استان اردبیل می باشد. او از سال 2011 به طور متناوب به تیم ملی دعوت شد و تک گل بازی ایران – پرتغال را در جام جهانی 2018 روسیه از نقطه پنالتی به ثمر رساند. او در لیست بازیکنان تیم ملی ایران در جتم جهانی 2022 قطر قرار دارد ولی به دلیل سن بالا امکان فیکس بازی کردن وی وجود ندارد. کریم انصاری فر به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران در مسابقات خارجی شناخته می شود.

سردار آزمون

سردار آزمون فوروارد تیم بایرلورکوزن آلمان متولد 11 دی سال 1373 در شهر گنبدکاووس استان گلستان می باشد. وی از سال 2014 توسط کارلوس کیروش به طور مداوم به تیم ملی دعوت شد و گل های حساس و تاثیرگذاری را برای تیم ملی ایران درون دروازه رقبا نشاند. سردار آزمون در حال حاضر دوران مصدومیت را طی می کند و جایگیری وی در لیست بازیکنان تیم ملی در جام جهانی 2022 قطر در هاله ای از ابهام است. سردار آزمون به است علاقه زیادی دارد و در هر کشور از اسب های اصیل آنکشور خریداری کرده و با خود به ایران می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی (بدون فیلتر)