رییس فیفا میگوید: فوتبال جای خشونت نیست!

اخبار دنیای فوتبال

جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، اقدامات خشونت‌آمیز شب گذشته در دیدار بین تیم‌های برزیل و آرژانتین را محکوم کرد.

آغاز خشونت و تضادها در طول بازی برزیل و آرژانتین، از لحظه شروع خواندن سرود ملی توسط بازیکنان، شروع شد و در ادامه به تشدید درگیری‌ها و رفتارهای ناپسند، خارج از مرزهای ورزشی، منجر شد. به گونه‌ای که بازیکنان تیم آرژانتین به دلیل عدم احساس امنیت، تصمیم به ترک زمین بازی گرفتند. در این حوادث، برخی از تماشاگران دو تیم نیز با آسیب‌های جسمانی مواجه شدند و در داخل زمین نیز رفتارهای ناشایستی بین بازیکنان رخ داد. به هر حال، مسابقه ادامه یافت و تیم آرژانتین با نتیجه 1-0، به دستیابی به اولین پیروزی تاریخی خود در ورزشگاه ماکارنا در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال پیوست.

رئیس فیفا، جیانی اینفانتینو، اقدامات شب گذشته در برزیل را محکوم کرد و از بازیکنان و تماشاگران فوتبال خواست تا به سطحی بالاتر از این خشونت‌ها دست یابند. اینفانتینو در صفحه اینستاگرام شخصی خود اظهار کرد: “در فوتبال هیچ جایی برای این نوع خشونت، ساخته شده یا خارج از میادین بازی وجود ندارد. بازیکنان، هواداران، تیم‌ها و مسئولان مستحق یک محیط امن هستند.”

منبع: Varzesh3.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی (بدون فیلتر)