سر خم نکردن ستاره رئال در مقابل نژاد پرستان!

اخبار دنیای فوتبال

رودریگو، ستاره تیم رئال مادرید، اظهار داشته است که افراد نژادپرست در هر جایی حضور دارند، اما افراد سیاه‌پوست تصمیم دارند با برخورد قوی به این اقدامات مقابله کنند.

بازیکنان سیاه‌پوست تیم رئال مادرید، اعم از وینیسیوس جونیور، ادر میلیتائو، رودریگو، و آنتونی رودیگر، در طول مسابقات لالیگا به توهین‌های نژادپرستانه مواجه شده‌اند. وینیسیوس به خصوص بیشترین حملات را تحمل کرده است، به طوری که در فصل گذشته، مسئله به حدی جدی شد که لالیگا رسماً درخصوص توهین‌های هواداران والنسیا به او، پرونده قضایی را آغاز کرد.

به هر حال، این توهینات و خشونت‌های کلامی همچنان در ورزشگاه‌های حریفان این بازیکنان ادامه دارد. به تازگی نیز، در ورزشگاه مونت خوئیک، بازیکنان تیم رئال مادرید دچار توهینات نژادپرستانه شدند.

حالا، رودریگو، ستاره برزیلی تیم رئال مادرید، در مورد خشونت مجازی با پس‌زمینه نژادپرستی نظر داده است: “نژادپرستان همیشه فعال هستند. شبکه‌های اجتماعی من به توهین و انواع توهین‌ها مورد حمله قرار می‌گیرد. اگر ما اقداماتی را انجام ندهیم که آنها می‌خواهند، اگر با توهین‌هاشان همخوانی نکنیم، اگر برای آزار آنها چیزی نپوشیم، اگر سر خود را به خاطر توهین به پایین نیاوریم و برای حقوقمان بایستیم، اگر فضایی را اشغال کنیم که آنها فکر می‌کنند مال خودشان است و مالکش هستند، نژادپرستان به رفتارهای جنایتکارانه ناپدید می‌شوند. زیرا احساس می‌کنند به آنها حمله شده است. اما این مشکل و بدشانسی آنهاست چرا که ما تسلیم نمی‌شویم.”

منبع: Varzesh3.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی (بدون فیلتر)