متحد شدن عربها در قطر برای صعود اردن به فینال!

جام ملت های آسیا

با توجه به پیشرفت شاگردان حسین عموته به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا، مناسب است نگاهی به عملکرد کلی این تیم در این رقابت‌ها داشته باشیم.

اردنی‌ها پس از پیروزی دراماتیک مقابل تیم ملی عراق، با برتری مقابل تاجیکستان، به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا راه یافتند. این اتفاق برای اردنی‌ها به عنوان یک واقعیت تاریخی برجسته است. تاکنون، این تیم با ثبت آمار خوبی از نظر گلزنی، از بهترین خط حملات در این رقابت‌ها برخوردار بوده است.

شاگردان حسین عموته، با توجه به نتایج مثبت حاصل از دوره‌های قبلی، کارهای قابل توجهی انجام داده‌اند. در اولین حضورشان در جام ملت‌های 2004 و در گروه اول مسابقات، پس از رفتن به مرحله یک چهارم، در ضربات پنالتی مقابل تیم کره جنوبی شکست خوردند.

تا سال 2007، اردنی‌ها به جام ملت‌ها نرسیدند، اما در جام 2011 در قطر شرکت کردند و پس از رفتن به مرحله بعد از ژاپن، با نتیجه 2-1 مقابل ازبکستان شکست خوردند و از رقابت‌ها خداحافظی کردند.

در جام ملت‌های 2015، اردنی‌ها حتی به مرحله بعدی نرسیدند و در دور گروهی پشت سر ژاپن و عراق، از دور رقابت‌ها حذف شدند. در جام ملت‌های 2019 در امارات، این تیم با نتایج مثبت در دور گروهی، به عنوان صدرنشین گروه از استرالیا جلوگیری کردند. اما این بار در مقابل تیم ویتنام در ضربات پنالتی باختند و از رقابت خارج شدند.

حالا، شاگردان حسین عموته با اجرای برجسته خود، پس از صعود به مرحله یک هشتم، با پشت سر گذاشتن عراق و تاجیکستان، به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا راه یافته‌اند. این تیم در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم قوی کره جنوبی قرار خواهند گرفت و امیدواریم که شگفتی‌های بیشتری از آنان ببینیم.

منبع: Varzesh3.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی (بدون فیلتر)