استادیوم Ahmad Bin Ali قطر جام جهانی 2022

استادیوم Ahmad Bin Ali قطر جام جهانی 2022

یکی دیگر از استادیوم هایی که میزبان جام جهانی قطر 2022 می باشد استادیوم Ahmad Bin Ali است. این استادیوم با شعار جایی که داستان های کویری در حال رخ دادن است شروع به ساخت شد و در حال حاضر یکی از استادیوم های پیش رفته در قطر می باشد.

مشخصات استادیوم Ahmad Bin Al

مشخصات استادیوم Ahmad Bin Al

ظرفیت این استادیوم چهل هزار نفر می باشد و مکان آن در غرب دبی و بیست کیلومتری مرکز شهر می باشد. این استادیوم دروازه ای به صحرا با نمای بیرونی خیره کننده که داستان قطر را روایت می کند. استادیوم احمد بن علی با افتخار در ام العفائی، یکی از تاریخی ترین شهرهای قطر و محل سالن معروف الریان ایستاده است. مکان این استادیومدرست در لبه صحرا واقع شده است، صحنه بسیاری از داستان های قطری که نزدیک به قلب مردم محلی زندگی می کنند مردمی خوش برخورد که فوتبال خود را به اندازه گذشته جذاب خود دوست دارند.

طراحی استادیوم و ساختمان‌های اطراف آن، آینه‌ای از فرهنگ و سنت‌های محلی است. نمای پیچیده منعکس کننده موج های تپه های شنی است در حالی که الگوهای هندسی پیچیده زیبایی بیابان، گیاهان و جانوران بومی و همچنین تجارت محلی و بین المللی را منعکس می کند. وقتی مسابقات به پایان می رسد، این استادیو خانگی برای تیم فوتبال الریان اس سی اختصاص داده می شود.

بیش از 80 درصد مصالح ساختمانی از استادیوم اصلی که قبلاً محل را اشغال کرده بود، تهیه شد، در حالی که درختان موجود نیز با دقت حفظ شدند. هنگامی که طرفداران از آن بازدید می کنند، می توانند از طریق یک سیستم جدید متروی دوحه سازگار با محیط زیست سفر کنند – که یک تجربه مکانی واقعاً جذاب را تکمیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی (بدون فیلتر)