معرفی استادیوم Lusail

معرفی استادیوم Lusail قطر جام جهانی 2022

امروز به معرفی استادیوم فینال جام جهانی قطر یعنی استادیو لوسالی می پردازیم. شعار استادیوم Lusail قطر جام جهانی 2022 این می باشد:((زنده با میراث، نمادی برای آینده)). ظرفیت این ورزشگاه هشتاد هزار نفر می باشد و در شهر لوزالی و در فاصله بیست کیلومتری مرکز شهر دبی و در شمال آن قرار دارد.

طراحی شیک و جسورانه این استادیوم طرفداران فوتبال را مبهوت خواهد کرد. ورزشگاه Lusail میزبان فینال جام جهانی 2022 قطر خواهد بود. رویدادی که جایگاه خود را در تاریخ فوتبال و معماری تضمین می کند. عظیم و در عین حال نفیس، مقیاس و شکوه این عرصه شگفت‌انگیز است که برای هماهنگی با محیط اطرافش ساخته شده است.

ورزشگاه Lusail میزبان فینال جام جهانی 2022 قطر

طرح استادیوم Lusail منعکس کننده کاسه های دست ساز است که در سراسر جهان عرب و اسلام در طول ظهور تمدن یافت می شود، در حالی که نقش متقابل نور منعکس کننده فانوس های فنار منطقه است. با گذشت زمان، نمای بیرونی طلایی در حال تکرار صنایع دستی فلزی قدیمی محو می شود تا مکانی زنده با شخصیت فرهنگی ایجاد کند.

در تاریخ 18 دسامبر 2022، هشتاد هزار هوادار برای بزرگ‌ترین فینال جام جهانی 2022 در اینجا گرد هم می‌آیند. پس از آن، و با توجه به تعهد قطر به توسعه پایدار، استادیوم لوسالی به فضایی اجتماعی از مدارس، مغازه ها، کافه ها، امکانات ورزشی و کلینیک های بهداشتی تبدیل خواهد شد. این شگفت انگیزی است که همه ما منتظرش تا ببینیم چه اتفاقی خواهد بود.

همچنین استادیوم لوسیل در 9 سپتامبر میزبان یک جشن دیدنی بود که شامل کنسرتی از پرفروش‌ترین هنرمند ضبط منطقه، عمرو دیاب، فوق ستاره بود و پس از آن یک مسابقه رودررو بین دو باشگاه برتر جهان عرب، قهرمان لیگ حرفه‌ای عربستان سعودی الهلال SFC و قهرمان مصر برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت شرط بندی (بدون فیلتر)